Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ryby 20.2. - 20.3.

9. 1. 2013

 

JAK POZNÁME RYBYryby2.jpg

 

Pokud se vám náhodou podaří zahlédnout Rybu v kukani pokladníka nebo sedět za stolem bankovního ředitele, uvidíte vzácný druh. Málokteré Ryby snesou být na dlouhou dobu připoutány na jedno místo. Větší štěstí budete mít, když navštívíte spiritistickou seanci, uměleckou galerii, klášter nebo půjdete na koncert nebo show v nočním baru. Také můžete zkusit schůzku Ligy autorů, zákulisí po představení nebo opalování na jachtě.

Je pravděpodobné, že v těchto proudech života získáte pěkný úlovek. Čím víc je prostředí tvůrčí a umělecké, čím nenucenější a nezvyklejší, tím víc Ryb v něm najdete. Rozhodíte-li sítě na koktejlu nebo na plese, bude plná barevných, lesklých druhů. Dokonce můžete zaseknout pár hezkých dívek nebo exotický exemplář v podobě princezny Lee Radziwellové.

Tito lidé pod vládou Neptuna mají málo světské ctižádosti. Většina z nich by nedala ani korunu za postavení, moc nebo vůdčí pozici a bohatství je přitahuje pramálo. Málo jedinců v tomto znamení shromáždí větší obnos, ledaže ho vyžení nebo vyvdají či zdědí. Ne že by měli něco proti penězům. Rádi přijmou pár mincí, pro které nemáte použití. Ale víc než kdo jiný si uvědomují jejich pomíjivou hodnotu.

Ten, kdo řekl: „Nechci být milionářem - chci jen žít jako jeden z nich,“ věrně vystihl filozofii Ryb. V jejich srdci není ziskuchtivost. Budoucnost je příliš nevzrušuje. Mají intuitivní znalost minulosti a taktní toleranci k přítomnosti. Pro skutečnou i lidskou rybu není nikdy lehké probíjet se vzhůru proti proudu. Je obvyklejší - a také to stojí méně úsilí - nechat se proudem unášet, ať je zanese kamkoli. Ovšem plavat proti proudu je výzva Rybám - a jediný způsob, jak najít klid a štěstí. Snazší cesta po proudu je past, blýskavá třpytka, která tyto lidi láká, zatímco v sobě ukrývá nebezpečný háček - promarněný život.

Elegantní způsoby a lenivá, příjemná povaha Ryb na vás zapůsobí. Jakákoliv omezení je nechávají lhostejnými, pokud je nepřipraví o volnost snít a procítit životní cestu. Ještě lhostejnější jsou k urážkám, obviněním a provokativním názorům jiných lidí. Řeknete-li Rybám, že společnost je v úpadku, vláda se hroutí, znečištěné ovzduší nás všechny přivede do hrobu a svět je na pokraji kolapsu, zívnou nebo se kouzelně usmějí nebo se zatváří lehce chápavě. Máloco je vyprovokuje k prudké reakci. Samozřejmě ani tito lidé nejsou dokonale korektní. Také se rozzlobí. V takové chvíli mohou být kousavě sarkastičtí. Dovedou zlobně mrskat ocasem a vychrlit podrážděný proud rozhořčení, ale typické Ryby normálně zvolí cestu nejmenšího odporu a Neptunovy chladné vody neustále odplavují jejich hněv. Popíchnout Rybu k projevu zlosti je jako hodit kamínek do čistého jezera s hladinou hladkou jako zrcadlo. Vyvoláte několik vlnek, ale brzy je povrch zase klidný.

Když potkáte osoby ve znamení Ryb, podívejte se jim nejdřív na nohy. Budou výrazně malé a delikátní (včetně mužských) nebo naopak velké a placaté jako nohy upracované pradleny. Ruce mají také malé, křehké a elegantní - nebo velké a kostnaté, takže vypadají, jako by patřily k pluhu. Pokožku mají hedvábně hebkou, vlasy jemné, často vlnité a obyčejně světlé (i když najdete značný počet Ryb brunet). Oči jsou vodnaté, s těžkými víčky a plné zvláštních světel. Často, ale ne vždycky, jsou lehce vystouplé a neobyčejně podmanivé. Oči některých Ryb jsou skutečně nádherné. Jiným slovem se nedají popsat. Rysy mají živé a pohyblivé a zpravidla najdete víc dolíčků než vrásek. Málokteré Ryby jsou vysoké, jejich těla jsou jaksi podivně stavěna, ale díky neobyčejnému šarmu to téměř není patrné. Zdá se, že jaksi plynou, místo aby kráčely, jako kdyby plavaly v místnosti i na ulici. Někdy tomu tak opravdu je. Kde je nějaká tekutina? Může být blízko a Ryby jsou k ní přitahovány.

Je to třeba obliba vody s ledem nebo zvyk vypít tucet šálků čaje nebo kávy denně, prahnutí po sladkých limonádách nebo nepotlačitelná touha po něčem silnějším. Stejně jako Štíři a Raci by se lidé narození ve znamení Ryb měli vyvarovat alkoholu. Málokteří si dokážou dát společenskou skleničku a přestat. Přirozeně, někteří to dokážou. Ale příliš mnoho Ryb nachází lákavou úlevu od problémů v alkoholu. Dodává jim falešný pocit bezpečí, ale je to nebezpečná ukolébavka. Samozřejmě z každé Ryby, která si dá likér ke kávě, se nestane alkoholik, ale toto procento je vyšší, než by mělo být.

Ryby se narodily s touhou dívat se na svět růžovými brýlemi. Znají dobře stinné stránky lidstva, ale dávají přednost žít ve svém vlastním vodním křehkém světě, kde jsou všichni krásní a všechny činy báječné. Pokud se realita stane příliš drsnou, často unikají do růžového snění postaveném na vratkých základech, ze kterého se nesplní ani modlitba. Když je život spláchne do nehybné řeky skličujících nezdarů a beznadějných podmínek, místo aby se vymrštily z temného nebezpečí, mají tendenci schovávat se za svými bledě zelenými iluzemi, jež jim brání učinit reálná rozhodnutí. Zavržené Ryby raději čelí ošklivosti neúspěchu prohloubením falešných nadějí, zatímco rozhodná změna směru nebo nějaká rázná akce by jim mohla přinést spršku opravdového - ne imaginárního - úspěchu.

Ne každý člověk narozený v březnu padne do této Neptunovy pasti, ale je jich dost na to, aby byli varováni. Spisovatele ve znamení Ryb může lákat léta potloukat se po barech a namlouvat si, že sbírá materiál, zatímco ve skutečnosti se mu vrší nezaplacené účty a obrůstá mechem. Umělec, který nemůže najít sponzora, se den za dnem prochází v parku a bručí si pod vousy, že studuje přírodu jako pozadí pro své příští mistrovské dílo, zatímco na jeho štětcích se usazuje prach. Kde je ten dobrodinec, který ho bude podporovat, až bude pokrývat plátna nádherou? Opuštěná žena s příjmem sotva postačujícím na to, aby udržela střechu nad hlavou a taktak se najedla, sní celé hodiny, něžně vzpomíná na minulost, s vágní nadějí se upíná k budoucnosti a připravuje se o sluneční svit přítomnosti. Herec, skladatel, hudebník - příběhy si můžete doplnit sami.

Možná jste četli, že symbol tohoto znamení - dvě ryby plovoucí opačným směrem - naznačuje, že tyto lidi vnitřně rozpolcuje dvojí touha. Není to pravda. Dvojí touha patří Blížencům. Dvě ryby v opačném směru symbolizují volbu, která je Rybám dána: buď plavat na vrchol, nebo plavat ke dnu a nikdy nedosáhnout svých cílů. Ryby se musí naučit, že nějakým způsobem musí sloužit lidstvu a vystříhat se světských choutek. Einstein, který se narodil v tomto znamení a plaval vzhůru, objevil celý nový svět relativního času. Ti, kdo plavou dolů, slouží mytím nádobí nebo odhazováním sněhu. Volba vždy existuje, protože Ryby nikdy nepostrádají dostatek talentu. Ovšem ryba s očima, které se dívají do stran, má někdy potíže vidět přímo před sebe. Tito lidé se vždy někam či k něčemu uchýlí - buď do posvátných výšin profesionální kariéry, nebo k stimulujícím látkám, umělým emocím a falešnému vzrušení.

I když se Ryby před konkurencí raději stáhnou, Neptunův vliv přivede mnohé, dokonce i ty ostýchavé, přímo před ostrá světla reflektorů, kde mohou využít své báječné dovednosti interpretovat myriádu emocí. Navzdory přirozené plachosti se z nich často stanou nejlepší herci v divadle. Ale jenom za předpokladu, že překonají nechuť k těžké dřině úmorných zkoušek a jednotvárnosti monotónních, ale nezbytných let zkušeností. Někdy zanechá hluboká kritikova rána na citlivé duši Ryb tak hlubokou ránu, že potenciální Barrymore nebo Bernhardtová volí raději odchod, ač mají slávu na dosah. Učení nazpaměť jim zřídka působí problémy. Paměť Ryb je legendární, i když s nepříznivým vlivem Měsíce nebo Merkura mohou zapomenout vlastní telefonní číslo.

Pro každou Rybu, od rybáře na hrázi k ošetřovatelce v dětské nemocnici, je život sám obrovské jeviště. Rybí oko zachycuje celou scénu jako prchavou a pomíjivou. Proto tito jedinci přijímají většinu bouří s klidnou vyrovnaností. Ovšem neustále je hrozí pohltit malomyslnost, která může vyvolat podivné sny nebo noční můry, jež jsou často jasnozřivé. Když mají Ryby pocit, že se něco stane, obvykle k tomu skutečně dojde. Pokud vám řeknou, abyste neletěli letadlem nebo nevstupovali do auta, raději byste se měli připravit na plavání nebo chůzi.

Astrologové, kteří hovoří o staré duši, myslí duši, která prošla mnoha životy a zachovala si moudrost každého z nich. Často mají na mysli Ryby, protože život coby ryba je buď nejhorší závazek, jaký si duše může vybrat, nebo šance dosáhnout dokonalého naplnění. Zatímco Beran představuje ve zvěrokruhu zrození, Ryby představují smrt a věčnost. Jsou dvanáctým znamením, složeninou všeho, co již pominulo, a jejich povaha je směsicí všech ostatních znamení, s čímž není lehké se vyrovnat. Jejich překvapivá schopnost organizovat a soustředit se, která čas od času vypluje na povrch spolu s jejich mírností, odráží vnitřní vědomí Panny. Jejich úsudek je stejně spravedlivý a nezaujatý jako soud Vah a obliba příjemných věcí je rovněž charakteristická pro Váhy. Lidé ve znamení Ryb mají smysl pro legraci jako Rak a projevují i Rakův soucit a mrzutost. Někdy překypují Střelcovou prostořekou upřímností a štědrostí, jsou stejně zábavymilovní a společenští jako Lev, přesto však oddaní povinnosti jako Kozoroh a často stejně jako on závidí společenské postavení. Také se u nich může projevit náznak Saturnovy melancholie. Možná víc než náznak. Ryba dovede být stejně náladová jako dítě Měsíce a stejně šťastná jako Lev. Ráda škádlí a analyzuje jako Vodnář. Nezřídka překypuje idealismem a nadšením Berana, ale obvykle bez Martovy energie. Dokáže se pohybovat rychlostí Blíženců a zrovna tak chytře myslet. Také může být líná a klidná jako Býk. Má bystrý důvtip Merkura a jemný půvab Venuše a to vše kombinuje se záhadnou pronikavostí Štíra, avšak bez jeho bezohlednosti.

U Ryb se projevuje obliba debat vlastní všem vzdušným znamením, láska k přírodě charakteristická pro zemská znamení a vášnivé touhy všech ohňových znamení. Ale není to pevné ani kardinální znamení. Ryba je vždy proměnlivá a v tomto ohledu je nefalšovaná a absolutní. Jediná vlastnost, která vzniká přímo s tímto znamením, je zvláštní moc stát mimo sebe a vidět minulost, přítomnost i budoucnost jako jedno. Za lásku k hudbě a ostatním druhům umění, vysoce rozvinuté smysly a všestrannost vděčí Ryby jiným znamením, ale jejich hluboká moudrost a soucit patří jenom jim, vyextrahované ze složených vědomostí každé lidské zkušenosti. Teď když jste všechno pochopili, jistě vás už nebude udivovat, že vaši přátelé Ryby jsou pro vás občas hádankou, nemluvě o tom, že někdy působí přímo jako výstřední podivíni. Mají sklon si myslet, že mohou žít navěky, a často se chovají, jako když tomu zaníceně věří. Je pro ně typické, že o sebe moc nedbají. Pravděpodobně vydají přebytečnou energii (a nemají jí tolik) na pomoc příbuzným, kteří mají problémy, nebo převzetím břemen svých přátel. Jejich problémy, ať citové či finanční, jsou velkou zátěží pro zdraví Ryb, které není příliš pevné tak či onak. Tito lidé musí šetřit energií a nepodlehnout stimulujícím látkám nebo sedativům, únavě a stresu. Jsou nejslabší jako kojenci, málokdy robustní jako děti a zdá se, že mají pomalý metabolismus, což je důvod, proč se často budí špatně vyspalí a malátní. Nezdravé stravovací návyky mohou způsobit potíže s játry a zažívací problémy. Běžné jsou úrazy nohou, rukou nebo kyčlí či jejich abnormality, také nachlazení, chřipky a zápaly plic. Plíce nemají moc silné a rovněž mohou trpět potížemi s kotníky a chodidly. Buď mají zborcenou nožní klenbu a defekty nártu, nebo jsou naopak dolní části nohou neobyčejně silné a pružné. Nic mezi tím neexistuje. Mají v sobě však skrytou vnitřní odolnost a jeden z jejich úkolů je objevit tuto latentní sílu a využít ji. Ryby se dovedou doslova zhypnotizovat, aby buď získaly nebo se zbavily čehokoliv podle libosti - včetně strachu z koček, myší, výšek, podzemní dráhy, výtahů a lidí. Jednou z jejich tajných zbraní je humor. Ryby se smějí, aby zakryly neprolité slzy. Jsou mistři satiry a některé poznámky pronesou tak zastřeně, že nejste schopni přesně určit jejich přesné mínění nebo účel. Přesto máte velmi nepříjemný pocit. Ryby kolem sebe šíří kousavé postřehy jako záblesky světla, jež na vás mrkají tak rychle, že nejste schopni je sledovat. Jsou přeborníci v kanadských žertících a dokážou vyprávět náramně legrační vtipy se zachmuřeným, ledovým obličejem. Také umějí elegantně přecházet z rozpustilého drsného humoru k vysoce inteligentnímu. Někdy jsou jejich vtipy srdečné a ne škodné, někdy chladné a nemilosrdné, ale vždy je to jen zástěrka pro jinou emoci, kterou chtějí zakrýt. Nosí smích jako masku a výborně jim slouží jako převlek.

Mají velký soucit s nemocnými a slabými a touží jim pomoci. Tuto sympatii s postiženými sdílejí s Pannou, ale udělají krok navíc, aby pochopily srdce nešťastných a osamělých, ztroskotanců a ztracených existencí, jakkoli jsou divní a odmrštění společností. Ryby vlídně utěší ty, o nichž si Panna myslí, že si svou slabost zvolili, a proto si pomoc nezaslouží. Pokud potřebujete deseticent nebo dolar, velkou půjčku nebo jen malé povzbuzení, které vám nikdo jiný nechce poskytnout, jděte za Rybami. Nedostane se vám žádných kázání ani povznesených pohledů. Ryby nikoho nesoudí - zloděje, vraha, narkomana, zvrhlíka, hříšníka, svatého, pokrytce nebo lháře. V typických Rybách nevzbudí hrabivost chtíč, lenost a závist hněv kritiky. Překypují pochopením i ochotou pomoci, nakolik je to v jejich silách. Vycítí každou neřest i ctnost a znají každou léčku. Z tohoto důvodu mnozí lidé narození v březnu oblékají kněžské či mnišské roucho a tráví svůj život v modlitbách nebo rozjímání.

Jejich první instinkt je pomoci. Existují jedinci, kteří jsou nerudní a příkří, ale to je jen tenká skořápka nošená na ochranu. Tito lidé brzy poznají, jak jsou zranitelní. Svět se ještě nenaladil na vlnovou délku citlivých Ryb, takže aby se vyhnuly výsměchu (a aby nebyly obrány o poslední cent), někdy předstírají lhostejnost. Neúměrné požadavky těch, kdo mají snahu Ryby utiskovat, je nutí skrývat svou skutečnou povahu. Protože hloubka Neptunových vod způsobuje, že absorbují každou bolest i radost jako svou vlastní, není divu, že mnohé Ryby předstírají nezájem vyslechnout smutné příběhy. Ale pamatujte si, že to jenom hrají. Byli-li jste jednou odmítnuti, zkuste to podruhé a skutečná Ryba se vynoří na povrch.

Fantastická představivost tohoto znamení, uličnický humor a smysl pro krásu mohou vytvořit křehkou, a přece věčnou poezii a prózu. Svět by se těžko obešel bez umělecké tvorby Ryb a jejich schopnosti procítění okamžiku. Přestal by se točit. Nezřídka najdete Ryby, které pohřbily své osobní sny, aby osvětlily temné stránky života svých příbuzných a přátel nebo aby na jevišti přinesly publiku dar slz a smíchu za cenu soukromí, které hledají a potřebují. Přesto je Neptun zrádná planeta, jež utváří povahy, které se současně proplétají dvěma směry a překrucují pravdu, což je vliv nutící Ryby skrývat své opravdové emoce.

Tato dramatická vlastnost se projeví, když se pokoušíte tuto nepolapitelnou Rybu chytit. Nerada odpovídá na přímou otázku ano nebo ne. Vždy je to možná. Pouhá zvědavost, jakou hru tento člověk právě viděl nebo kterou knihu četl, může vést k vyhýbavé odpovědi bez zjevného důvodu. Mačkáním neviditelných knoflíků spustí slzy nebo naopak zářivý úsměv. Nic z toho není opravdové. U Ryb je vše iluze a samy mají potíže rozlišit, co je pravda a co ne. Jejich povaha je stejně neprobádaná jako Neptunovy hluboké oceány. Altruistické Ryby jsou plné nevyčerpatelné něžné lásky ke každé živé bytosti, což je chvályhodné, pokud se to nezvrátí v sebelítost a sebelásku. Typické Ryby jsou družné ženy v domácnosti se srdcem dost velkým na všechny problémy sousedů i trpěliví barmani a hospodští, kteří každý týden s pochopením vyslechnou stovky strastiplných příběhů.

Lidé v tomto znamení se vznášejí někde mezi tichými vodami moře a rozlehlou mlhovinou se svítícími hvězdami a žijí svůj život v osamoceném pochopení pravdy, která je příliš hluboká, aby se dala vyjádřit slovy. Ti, kdo chtějí mít Ryby za přátele, ti, kdo je milují, musí zapojit obrazotvornost, aby porozuměli podivným rovinám jejich myšlení a citů. Další dvě vodní znamení - Štír a Rak - symbolizují bytosti žijící napůl ve vodě, napůl na zemi, obojživelné a pohyblivé, ale ryba nemůže dýchat vzduch. Musí žít v chladné zelené vodě, někdy bahnité, která neustále plyne.

Ryby nezastupuje železo či rtuť, zlato nebo olovo, ale vibrace nedefinovatelných umělých kovů - opět echo neskutečna a iluzivního světa. Vidí svůj odraz ve fialovém ametystu a jasném smaragdu ve třech dimenzích a jejich květiny jsou leknín a lotos. Tyto rostliny mají křehké růžovobílé květy, ale jejich stvoly a listy jsou z pevných nezničitelných vláken, takže je lze vytrhnout leda s kořeny. Málokteří lidé jsou schopni proniknout do akvamarínové povahy Ryb, ať plavou po proudu směrem k zapomnění jako jedna z mnoha mrskajících se teček velkého hejna, nebo bojují s dravým proudem, aby na šly klid a mír v čistých vodách. Jsou silnější a moudřejší, než si myslí, avšak Neptun střeží toto tajemství, dokud je Ryby neobjeví samy.

 

Slavné osobnosti ve znamení Ryb:

Edward Albee, Harry Belafonte, Elizabeth Browningová, Luther Burbank, Enrico Caruso, Frederic Chopin, Grover Cleveland, Albert Einstein, Jackie Gleason, Handel, Rex Harrison, Ben Hecht, Victor Hugo, Ted Kennedy, James Madison, Gordon MacRae, Michelangelo, Zero Mostel, Václav Nižinskij, Rudolf Nurejev , Auguste Renoir, Rimskij Korsakov, David Sarnoff, Dinah Shoreová, hrabě ze Snowdenu, Světlana Stalinová, John Steinbeck, Elizabeth Taylorová, Earl Warren, George Washington


 

 

MUŽ RYBA

 

William Shakespeare byl Býk, ale zanechal tuto zprávu pro všechny ženy, které zamýšlejí začít si něco s mužem ve znamení Ryb: „V záležitostech mužů je proud, který, zachycený za přílivu, vede ke štěstí, však je-li promeškán, celá plavba jejich života je odsouzena k mělčinám a strázním.“

Máte-li v úmyslu se zamilovat do muže narozeného v Rybách, měla byste si tyto verše nalepit na zrcátko, kde byste je viděla pokaždé, když si chcete přepudrovat nos. Mohou totiž rozhodnout o vaší budoucnosti.

Zkuste rozluštit povznesený stav své mysli a ujistěte se, že Ryba, se kterou se chystáte zaplavat si při měsíčku, ví, kdy nastává příliv. Pokud ho využije, máte štěstí jako málokterá dívka. Čeká vás sláva a bohatství! Ale pokud tento muž nevidí příliv, protože má oči zalepené hvězdným prachem, musím vás varovat, že neptunovské mělčiny mohou vyústit ve velmi skličující trápení, jaké si těžko dovedete představit.

Muž ve znamení Ryb dokáže být všechno, co si přejete - nebo všechno, co nechcete. Příliv je u něj synonymem pro příležitost. Vyžaduje pevné rozhodnutí, rázné činy a schopnost utopit všechny staré bezduché sny, které mu brání v úspěchu. Problém je, že někteří muži nikdy nerozeznají, kdy příliv vrcholí, a to ani tehdy, když se jim přelévá přes nohy.

Muž Ryba není slabý. Jenom může příliš dlouho prodlévat na vybledlé hvězdě a promeškat jasnou sluneční zář úspěchu. Ne všechny Ryby jsou něžní snílci. Ale většina z nich je. Nicméně máte naději. Kde je život, tam je vždy naděje. Přestože svět zoufale potřebuje úžasnou představivost Ryby, přijde čas, kdy si tento muž musí začít vydělávat na chleba. Jakmile se do toho dá, je to pro něj hračka, protože kombinace intuice a bystrého mozku ho nasměruje k reálným cílům, které mu mohou přinést slávu a uznání - a dokonce bohatství a nesmrtelnost. Pokud ne toto všechno (pokaždé člověk nevyhraje), potom alespoň úctyhodnost a slušné zabezpečení. Doufejme, že právě s tímto typem Ryby plujete. Prakticky žádné jiné znamení nemůže za těchto okolností zbrzdit jeho potenciál.

Ovšem pakliže do věku, řekněme, pětadvaceti let nerozpozná svůj příliv, upřímně řečeno, jeho budoucnost není moc nadějná. Myslíte, že to je nespravedlivé? Dobrá, změňme to na pětatřicet, ale je to riziko. Když jsem řekla, že jeho budoucnost není moc nadějná, myslela jsem budoucnost s vámi. Jako s manželkou a všemi těmi rodinnými záležitostmi. Jeho osobní budoucnost může být víceméně uspokojivá. Mnozí muži v tomto znamení, kteří nedokážou pohřbít vyčpělé sny a načerpat čerstvé nápady na úspěch, žijí celkem spokojeným životem. Je to proto, že vše, co potřebují, je právě ten sen, přestože je už poněkud zrezivělý. Přidejte džbánek vína a bochník dobrého žitného chleba a je šťastný jako většina ostatních ztracených existencí. Asi jste si všimla, že jsem vynechala jednu položku. Správně je to bochník chleba, džbánek vína a Ty - viďte? Jsem ráda, že tu indiánskou báseň znáte. Ale vynechala jsem slůvko "Ty" úmyslně. Zasněná, citlivá, umělecky založená Ryba může klidně existovat jen s chlebem a vínem ba dokonce prospívat. Taková dieta však nestačí uživit manželku, jeden až pět uzlíčků radosti a, kdoví, možná i nějaké rybičky v akváriu (s přihlédnutím k jeho znamení). Potřebujete věci jako punčochy, kosmetiku, boty, špenát, peníze na nájem, celer, mléko, žárovky a - no, však víte, co myslím. S tímto druhem Ryby existuje jediné východisko: staňte se dědičkou velkého jmění. Ne, je tady ještě jedno. Sežeňte dvě zaměstnání - jedno pro sebe a jedno pro něj a v obou pracujte sama jako ďas.

Netvrdím, že v romantických chvílích nebudete šťastná. To je jedna věc, která žádné Rybě nikdy nechybí - romantika. Skoro ji dýchají. Jde jen o to, že vám nenahradí špenát a boty pro děti a vaše duševní zdraví. Planety ve své moudrosti řeší takové životní komplikace poskytováním moře příležitostí tomuto typu nadzemské Ryby, aby se stal něčím chráněncem. Najde-li patrona či patronku (pravděpodobnější je to druhé, ale může být oboje), může se z něj stát význačný malíř, spisovatel, skladatel, hudebník - nebo prostě jen výjimečný člověk. Ale jak najde patrona, natož patronku, když má vás a ty uzlíčky radosti a rybičky a to všechno ničí uměleckou jednoduchost jeho existence? Musíte přiznat, že to prostě nemůže fungovat. Raději se s ním rozlučte hned. Trochu si popláčete a asi to bude bolet možná hodně hluboko. Ale ne tolik, jako když budete provdaná za chodící a mluvící sen a domácímu nebudete moci nabídnout víc než prázdná přání v peněžence. To opravdu bolí.

Nyní, když jsme se statečně a rozumně vypořádaly s typem chléb a víno, můžeme mluvit o druhém typu Ryby, která se vrhne do přílivu, když je nejvyšší. To je pro každou dívku opravdový úlovek. Vždy máte šanci, že se z tohoto muže stane druhý Einstein nebo George Washington, což by bylo prostě báječné. Nemohla byste chtít víc, i když mám podezření, že Einstein byl o víkendech trochu moc zaujatý svými rovnicemi a George zřejmě večer řešil pracovní problémy i doma. Ale nemusíte hledat dokonalost. Dokonce i superpraktický Kozoroh nebo průbojný energický Beran může mít pár chyb. Vtip je v tom, že Ryba, která se dere proti proudu, bude mít spoustu příležitostí složit vám k nohám slávu i bohatství. A v jiných směrech je také chlapík.

Muž Ryba nemá žádné předsudky. Nikdy nesoudí indiána, dokud neujde pár mil v jeho mokasínách, nebo nudistu, dokud nezkusí jít bos. I potom bude chápavý a nebude kritizovat. Ani si nelibuje v chladných obviněních a má spoustu laskavé tolerance. Dokonce se pokusí porozumět své tchyni, a kolik mužů to udělá? Má v sobě vzácnou sympatii ducha. Přátelé se mu svěřují, aniž by se museli obávat, že ho šokují. Šokovat Rybu totiž vyžaduje skutečnou detonaci. Kdybych s vámi a vaší Rybou seděla v místnosti a vešel muž, který by nám řekl, že má trochu starosti, protože je bigamista a má čtyři manželky v různých státech země, asi byste se na něj zamračila a myslela si, že zaslouží jít do vězení. Já bych ho jízlivě nazvala lumpem, ale váš partner by se patrně zeptal:

„Ve kterých čtyřech státech? Miloval jste některou z nich?“

Ryba je zvědavá, ale naprosto neotřesitelná. Podle jejího názoru ten chlapík potřebuje spíš soucit a také zatraceně dobrého advokáta.

Čirou náhodou vám někdy prozradí nějaké tajemství, ale nikdy ne záměrně. Ryby občas promluví dřív, než si uvědomí možnou škodu. Je pro ně dost těžké pochopit, že to, co říkají, by mohlo být viděno ve špatném světle jedinci s méně tolerantním postojem. (Například by měly potíže pochopit, proč lidé jako jeho sestra nebo vaše matka nerozumí domácím problémům toho chudáka bigamisty.) Nicméně je-li Ryba požádána, aby si nechala určitou informaci pro sebe, bude spolehlivě držet jazyk za zuby a můžete jí svěřit svá nejtemnější tajemství.

Občas některý jedinec, který je obětí nepříznivého vlivu Merkura, hovoří velmi rychle, plynně a často. Ale typické Ryby mluví pomalu, myslí mírumilovně a pokoušejí se hledět si svého, i když se bez přestání musí zabývat problémy přátel, příbuzných a sousedů, kteří se k nim uchylují, protože naslouchají s takovým porozuměním. Budete také v pokušení svěřit se partnerovi s drobnými obtížemi, jako je porouchaný vysoušeč vlasů, otcovy problémy s nosními dutinami a vaše přečerpané bankovní konto, ale nepřehánějte to. Pokud něco manžel nebo přítel Ryba nepotřebuje, je s to poslouchat ještě víc stesků. Ostatní je na něj nakládají celý den. Spousty. Když je s vámi, potřebuje si trochu odpočinout. Lidé nemají v úmyslu Ryby zatěžovat. Málokdy si totiž uvědomí, že jsou tak přístupné a vnímavé, že prostě vsáknou všechny vibrace v okolí, dobré i špatné, radostné nebo nahánějící strach, temné či jasné. Život duševní houby, která vše absorbuje, může být dost únavný, což vám jistě potvrdí kterýkoliv spiritista. (Mnozí z nich jsou ve znamení Ryb.) Fakt, že je tento člověk tolik senzitivní, znamená, že živě pociťuje emoce všech těch, kdo hledají posluchače a zmocní se jeho srdce. Proto musí často dlouho odpočívat. Jeho duše potřebuje někdy samotu, aby v ní mohl svěží větřík zahojit rány způsobené všemi sdělenými potížemi a navodit zpět klidnou, čistou osobnost. Takže svému partnerovi nikdy neupírejte chvíle klidu. Nutně je potřebuje. Má-li chuť být sám nebo jít na procházku, nechte ho jít. Přílišná pospolitost může pokazit krásu lásky s Rybou. Potřebuje prostor, aby se mohla příznivě rozvíjet.

Pamatujte, že muž Ryba je citlivý a snadno zranitelný. Jeho ostýchavost plyne z bolestného vědomí svých vlastních omezení. Potřebuje vědět, že jeho dobré vlastnosti registruje někdo, koho obdivuje. Vy. Nikdy nešetřete uznáním. Možná bude zkoušet jógu nebo buddhismus nebo experimentovat s okultními vírami a pravděpodobně ho bude zajímat astrologie a numerologie, dokonce i převtělování. Stejně jako Štír se narodil s pochopením esoterických principů a tyto věci jsou pro něj obvykle prospěšné. Pomáhají mu udržet emoce v rovnováze a poskytují jakousi kotvu pro jeho živou představivost. Tito muži se občas rozzlobí, ale jejich hněv je málokdy prudký nebo dlouhodobý. Když pomine, hladina vody se zase uklidní a život je stejný jako předtím. Někteří si doma někdy zakřičí, ale to je neškodné. Pro Rybu je téměř nemožné opravdu řvát jako například Býk. Vidíte,jaké máte štěstí?

I když má muž Ryba někdy problémy porozumět sám sobě, nečiní mu potíže vidět jasně nuance druhých. Je těžké ho oklamat, prohlédne bez potíží na druhou stranu. Může však oklamat vás, jestliže si usmyslí, že chce držet své osobní záležitosti bezpečně z dosahu nežádoucího sondování.

Jeden známý dovedl tento rys do takového extrému, že se mu podařilo oklamat i vládu, což není žádná hračka. Při každém sčítání lidu dokázal nějak proklouznout. Daňový úřad o něm ví méně než o domorodcích na ostrově Pago Pago. Vždy mu to projde, protože je spisovatel. V telefonním seznamu je uveden pod fiktivním jménem. Kromě toho nikdy nežádal o kartu sociálního pojištění ani o řidičský průkaz. Má hrůzu z toho, že by ho některý úředník proměnil ve statistické číslo a znal by všechna jeho tajemství.

 

Váš partner možná není až tak neurotický, ale zřejmě zažijete případy, kdy vám řekne, že byl v čistírně, zatímco si ve skutečnosti kupoval cigarety. Proč? To opravdu nevím. On také ne. Je to jistý druh mírného podvádění, které Rybám (a také Blížencům) dělá dobře. Cítí se bezpečnější, když má zelené šle a lidé si myslí, že nosí oranžové - nebo žádné. Poněvadž ho to činí šťastným, dovolte mu mít svá malá tajemství. Proč z toho dělat vědu? I když víte, že nebyl v čistírně, protože jste ho sama viděla v trafice, zeptejte se ho, jestli už měl kalhoty hotové. Když vám řekne, že budou až v pondělí, poznamenejte, že personál pracuje hlemýždím tempem, a tím by to mělo skončit. Mohl by mít mnohem horší zvyky než cvičit se v neškodných výmyslech, aby udržel svou živou představivost v hladkém chodu.

Nebude nadměrně žárlivý. Pokud někdy podlehne záchvatu žárlivosti, je tak vynikající herec (necháte-li ho trénovat), že bude dělat jakoby nic. Ale i přes poetickou, něžnou povahu je muž, takže od vás bude čekat věrnost. Nicméně to možná budete vy, kdo bude muset potlačit žárlivost, protože bude mít blízké přátele obou pohlaví a bude jim někdy projevovat sympatie v poněkud nepříhodný čas. Povahou je společenský. Nemůže si pomoci. Máte-li silné vlastnické sklony, číhá zde nebezpečí. Dívky ve znamení Berana nebo Lva by raději měly hledat jiný objekt zájmu. Tento muž obdivuje krásu a čas od času se zahledí na pěkné nohy. Ale s trochou úsilí dokážete tuto tendenci udržet nevinnou a v mezích a odměnou vám bude laskavý manžel, který je jak romantický milenec tak společník, jenž dokáže rozprávět o čemkoliv pod sluncem.

Až na něj dolehne období samoty a deprese, odhoďte zástěru do kouta za akvárium, oblékněte si žluté šaty, nasaďte zářivý úsměv a kupte lístky na nějaké veselé představení, abyste ho z toho dostala. Ryby jsou obzvlášť citlivé na narážky. Asi nebude lehké naučit ho šetřit a být opatrný na peníze. Tito lidé nemají na finanční záležitosti buňky (nemají-li například ascendent v Kozorohu nebo silné planety v Býku, Vodnáři nebo Raku). Sice se naučí, ale pokud to půjde, nezhoršujte situaci tím, že budete sama rozhazovat. Jeden marnotratník v rodině stačí a mohla byste špatně skončit. Potřebuje dobrý příklad. Je zajímavé, jak se charakter Ryb dovede přizpůsobit konceptu: následuj vůdce. To jest, pokud je mu vůdce dostatečně blízký a je to někdo, koho si váží. Rybí povaha je neobyčejně vnímavá vůči vibracím kolem nich, zvláště jsou-li zesíleny citem.

Děti si s ním užijí spoustu legrace. Pravděpodobně je vezme na projížďku lodí či plavat nebo potápět se. Sám si bude hrát třeba na zlého krokodýla a budou spolu oživovat pohádky a dětské říkanky. Někdy je okoření svéráznou filozofií, bude jim zpívat trochu choulostivé balady nebo je naučí stát na hlavě jako jogíni. Patrně ho budou zbožňovat a vyrostou z nich vyrovnaní a přizpůsobiví dospělí díky otcově vzácné schopnosti držet malého ptáčka v dlani, aniž ho poranil nebo polekal. Výprasky budou na vás, zatímco on bude naslouchat jejich dětským problémům. Vy jim budete utírat nosy a prát šaty a on bude zaměstnávat jejich mozky. Mělo by to fungovat.

Nikdy nepošlapte sny tohoto muže - neodpustí vám to ani nezapomene. Dejte mu příležitost proměnit je v realitu tím, že mu pomůžete najít solidní pevnou hvězdu, ke které by připojil svůj vůz - takovou, která bude zářit, místo aby zhasla při zatmění zdravého rozumu. V lásce se muž Ryba potřebuje o někoho citově opřít, což znamená, že potřebuje neustálé ujišťování o vaší víře v něj, ale také to znamená, že ho nesmíte zatěžovat imaginárními stížnostmi. Jeho nadšené naděje potřebují zalévat chápavou náklonností a musíte jim zajistit úrodnou prsť šťastného rodinného života. Odhánějte od jejich kořenů škodlivý hmyz sekýrování a kritizování a jednoho dne se tyto nespoutané bláznivé naděje promění z neužitečného plevele ve statné stromy rodící peníze, které budou dost vysoké, aby dosáhly k některým z vašich tajných snů. Naděje v srdci Ryb nikdy neumírá. Nezničte ji. Budete-li ji něžně pěstovat, možná vás zasype ohromujícím a nečekaným štěstím.

Možná jste slyšela nebo četla, že Ryby jsou znamením sebezhouby, což vás asi znervóznilo, ale nenechte se tím vylekat. Je pravda, že ve všem mužích narozených v Rybách je trocha autodestrukce, ale vy ho prostě zase "dejte dohromady" jako balíček, který přijde rozvázaný. Zavážete-li uzly dostatečně pevně, nestane se to často. K snídani mu naservírujte sen, k obědu chytrou anekdotu a k večeři Chopina a něco na spláchnutí v podobě Browningové. Potom už vše záleží jen na vás. Nebojte se skočit. Voda je příjemná.


 

 

ŽENA RYBA

 

Fronta se řadí zprava. A prosím vás, netlačte se. Možná se žena Ryba nedostane na každého, ale to není důvod k neukázněnosti. Musíte čekat, až na vás přijde řada, a doufat, že budete mít štěstí.

I bez pomoci astrologie se rozšířily fámy o kouzlu ženy ve znamení Ryb. Samozřejmě má i své záporné stránky, ale na první pohled je školní láskou každého chlapce, nepatrně okořeněná zajíčkem z Playboye. Musíme také přiznat, že moderní emancipované neústupné ženy ještě zvýšily hodnotu dívek Ryb. Protože feministky zničily ženskou tajuplnost, která muže tolik láká, musí tato zdrženlivá, hezká a bezmocná bytost odhánět nápadníky silnou holí.

Není divu, že je tak žádaná. Tato žena zřídka zkouší zastínit svého muže, ať je vdaná nebo svobodná. Nemá ani v nejmenším žádnou skrytou touhu ho ovládat. Nechá ho, aby jí přitáhl židli, pomohl do kabátu, zapískal na taxík, zapálil jí cigaretu a mluvil do sytosti o tom, jak je báječný. Jediné, co od něj chce, je, aby ji chránil a opatroval. Je úplně spokojená, když se může opřít o jeho široké plece a dát mu najevo, jak je silný a jak moc ho potřebuje v tomto děsivém světě. Jen pomyslete na všechny ty vlky, kteří si brousí zuby na Červenou Karkulku.

Stačí to úplně k tomu, aby ubohá dívka musela vytáhnout čichací sůl. Dokonce i když není tak viktoriánská (mnoho dívek Ryb je), bude kouzelnou posluchačkou všech jeho problémů a vůbec prima ženská v každé krizi.

Žena Ryba si myslí, že její druh, milenec, přítel, bratr, otec - vlastně každý muž - dokáže porazit celý svět s jednou rukou uvázanou za zády, a je třeba jen překvapivě málo této dojemné víry, aby ho přesvědčila o tomtéž. A vy se divíte, proč je tak oblíbená? Tato dívka je pro svého pyšného muže útulnou oázou klidu, daleko od dopravního hluku a telefonů. Světla v jejím rybníku jsou měkká a tlumená. Lahodí unaveným očím, na které útočí světlo zářivek a neonů a všechna ta hloupá čísla na burze, která nikdy nepochopí, i kdyby na tom závisel její život. (Ačkoliv kdyby na tom opravdu závisel její život, zvládla by to.)

V zimě nosí chlupaté palčáky z angorské vlny. Na jaře si obléká hezké nabírané sukně. V létě ji uvidíte v bikinách. Na podzim bude vypadat k zulíbání, až bude sedět vedle vás na fotbalovém zápase s rukama ve vašich kapsách, aby jí nezábly, a bude se vyptávat na skóre. Ve všech ročních obdobích je nekonečně ženská. Muži jsou k ní přitahováni jako včely k hrnci medu - a to rozhodně není přehnané přirovnání.

Po krátké konverzaci s ní se muž hned uvolní. Představí si sálající a praskající oheň za chladného večera nebo se vidí o vlahém jarním dni v houpací síti, kdy do něj nikdo nerýpe. Tato žena mu dá najevo, že mu nikdy nebude klást vinu za problémy v zaměstnání nebo za neúmyslné chyby. Vždy je to chyba někoho jiného. Nikdy partnerova. Také ho nebude tlačit, aby postupoval rychleji. Jeho vlastní tempo jí naprosto vyhovuje. Musím vysvětlovat, proč je žena Ryba nejnebezpečnější rivalkou všech ostatních znamení? Varování: Po svatbě bude možná trochu rýpat. Po pravdě řečeno, možná bude rýpat hodně. Svým způsobem vám to patří, že jste se nechal tak zaslepit jejím kouzlem. Mnohokrát bude dokonce kousavě sarkastická, ale každá žena musí mít nějaké chyby a Ryba bude rozhodně víc mírná než hádavá. Aby se z ní stala dračice, musí ji k tomu dohnat neobyčejná krutost nebo lenost - a kdo říká, že si to krutý nebo líný manžel nezaslouží? Já ne. Stojím při ní.

Kromě toho její rozkošná ženskost překryje jakékoliv drobné nedostatky a většinou je mírná a zasněná. Protože Ryba plave oběma směry současně, bez potíží zvládne konfliktní situace, které by jiné ženy vyvedly z míry. Samozřejmě čas od času z jejího normálně klidného myšlenkového proudu vybublá pár podrážděných nebo mrzutých slov. Někdy také citlivá Ryba, která byla v útlém věku vystavena hrubému zacházení, dovolí trpkosti, aby oddělila symbolické ryby jejího znamení - a to bývá velmi smutné. Stane se z ní osamělá nešťastná Ryba, která zuřivě plave a všude nachází jenom sebe, ať se snaží uniknout kamkoli, a nikdy si neuvědomí, že obrácení její nekonečné lásky a soucitu do sebe působí jako jed. Drogy, alkohol a falešné iluze jí zastírají pravdu a oslepují ji vůči kamenům v řece, které ji mohou zničit. Ovšem průměrná dívka v tomto znamení udržuje obě symbolické ryby pevně spojené a klouže elegantně dozadu i dopředu, takže nikdy nevíte, kam směřuje. O Rybách se říká, že jsou jako hluboké tajemné moře, do kterého vtékají všechny řeky. Budete mít větší šanci svou Rybu chytit, když poznáte některé z jejích nepostižitelných tajemství. Jak plave?

Za prvé je delikátní. Zeptejte se Nickyho Hiltona, Michaela Wildinga, Eddieho Fishera a Richarda Burtona, kteří se všichni oženili s Rybou. Dokonce s tou samou. Nejenže je delikátní, ale také je trochu zrádná, když se cvičí v umění omotat si vás kolem smaragdových náušnic.

Možná znáte Rybu, která nosí kostkovanou zástěru a ostýchavý úsměv a je ztělesněním oddané manželky, hospodyně a něžné matky. Myslíte si, že není ani křehká ani falešná. Promiňte mi mou upřímnost, ale jste na omylu. Pokud jde o tu dámu, o které si myslíte, že je jiná, znám ji také, nebo jednu velice podobnou. Je to vdova. Také nosí kostkovanou zástěru a na tváři má ostýchavý úsměv. Jak může být takový domácký typ subtilní nebo zrádný? Prozradím vám to. Nejdřív si každého omotá kolem pásků své zástěry. (Nemá žádné smaragdové náušnice. Možná příští rok.) Je to postavou malá žena, která dokázala čelit úmrtí dítěte, hlubokému žalu, nudě, tragédii, strachu, chudobě a dokonce i zmatku z náhlých krátkých období hojnosti. Zvládla odřená kolena, rovnátka a ztracené galoše svých synů, manželovy nedělní neohrabané pokusy o vaření v její pečlivě uklizené kuchyni a nejneuvěřitelnější směsici příbuzných - hovořících najednou osmi jazyky. Postavila se tomuto mišmaši osudu jako slavný boxer Rocky Graziano. To že je jemné? To že je delikátní? Do této chvíle si oba její synové myslí, že je okouzlující, dívčí, bezmocná, chvějící se a něžná bytůstka, kterou je třeba chránit a která nedokáže zcela pochopit, jak funguje zámek u dveří.

Je roztomile nevyzpytatelná a zasněná. Nemá ani ponětí o ekonomice, ale dokáže chodit oblečená jako z módního salonu, často vařit sedmichodové obědy pro hejno vnoučat, platit nájem včas a posílat vybrané dárky k svátkům a narozeninám - to vše za měsíční příjem, který se rovná asi tak spropitnému bohatých jedinců. Chová upřímnou náklonnost ke svým dvěma snachám a k nesourodé skupině sestávající z knihovníka, údržbáře, majitele lahůdkářství na rohu, prodavače ovoce, půl tuctu toulavých koček a dětí, řezníka, listonoše, a věřte tomu nebo ne, dokonce i domácího. Možná má jednoho nepřítele. Muže, kterého odmítla, než se vdala za svého manžela. Pravděpodobně ze zklamání vstoupil do cizinecké legie a pochybuju, že ona si vůbec pamatuje jeho jméno.

 

Dívky Ryby podléhají náladám stejně rychle, jako se mění březnový vítr. Jsou hrozně sentimentální, a když někdo raní jejich city, dovedou vyplakat moře slz. Podívají se na vás tak vyčítavě, že budete mít pocit, jako kdybyste právě zastřelil zajíce. Někdy dojdou k přesvědčení, že jsou špatně vyzbrojené pro nelítostné bitvy ani nemají dostatečnou ctižádost a průbojnost nutné pro přežití. V takovém případě na ně padne deprese. V té chvíli je musíte ujistit, že každý člověk, kterému věnovaly přátelství, hluboce obdivuje jejich záhadnou moudrost a neobyčejné porozumění. Obvykle je to svatá pravda. Nejtěžší je pro Rybu překonat plachost a pochybnosti. Je-li strach příliš velký, odtáhne se od ostatních a potom se bude divit, proč je osamělá. Často se bojí, aby si něco příliš nevynucovala a nikoho nevyužívala, přestože takové myšlenky existují jen v její hlavě.

Někdy tato dívka zakrývá svou ostýchavost a zranitelnost vtipnými glosami, blazeovaným zevnějškem a mrazivou nezávislostí, ale to vše je jen ochranný plášť, který si obléká, aby schovala svou nejistotu před zkoumavými pohledy neomalených lidí, kteří by zranili její srdce, kdyby ho obnažila. Znám jednu, která si vylévá duši psaním nádherných písňových textů s tajnou zprávou vetkanou do odstínů jejích velmi osobních snů. Když nepíše, hraje pro lidi vypočítavou, necitelnou a ctižádostivou ženu kariéristku. Přesto je i tento typ Ryby neschopen potlačit své znamení. Navzdory vší té hrané nezávislosti čeká na chodníku a nechá muže, aby přivolal taxík. Podle názoru Ryb se některé věci prostě nemají dělat. Jednou z nich je nechovat se na veřejnosti jako dáma. Zmátnou mnoho mužů, kteří by mohli rozptýlit jejich strach a přinutit je vzít zpět časté prohlášení:

„Kdo potřebuje manžela? Jenom vám zkomplikuje život.“

Představte si, že tento výrok pochází od Ryby, která potřebuje k někomu patřit víc, než potřebuje spát, jíst nebo dýchat.

Tato žena věnuje dětem celé srdce kromě velkého kusu, který rezervuje pro vás. Bude je milovat všechny, ale ty, které jsou ošklivější, slabší, menší nebo nemocnější, budou mít možná u ní menší výhody. Jenom filmová hvězda ve znamení Ryb by se vzdala malých andílků s důlky ve tváři a adoptovala by slaboučké, postižené dítě s ustrašenýma očima. Ryby mají největší pochopení na světě pro stydlivost malých chlapců a problémy dospívajících dívek. Matka Ryba spřádá nad kolébkou každého dítěte tisíce útržků snů jako pavučinu. Obětuje cokoliv, aby její děti měly všechno, co jí bylo v dětství odepřeno. Také může být příliš shovívavá. Uplatňovat kázeň je pro ni těžké, ale musí si uvědomit, že nedostatek přísnosti je nezřídka stejně škodlivý jako vážné zanedbávání. Svým způsobem jde v její péči o zanedbávání upevňování charakteru dětí, které potřebují pevnou ruku, aby se naučily plavat bez pomoci. Proviní-li se přílišnou mírností, jemně jí to vysvětlete. Pochopí to bez trpkosti a začne hned trénovat. Přesto se mnoha matkám zdaří dosáhnout šťastného kompromisu mezi kázní a laskavostí a jejich potomci jim dělají čest.

Tato žena vás ráda nechá vydělávat na živobytí. Patrně dá přednost vyhnout se kruté konkurenci obchodního světa, nepotřebujete-li zoufale její finanční výpomoc. Úplně jí stačilo (je-li typická Ryba), když pracovala pro tu velkou, zcela nepřehlednou společnost, zatímco čekala, až ji vysvobodíte. Některé - ne všechny - ženy v tomto znamení jsou trochu marnotratné. Asi budou potřebovat trochu pomoci spočítat, proč se stav bankovního konta neshoduje s ústřižky a účty psanými sanskrtem. Když je však naléhavá situace donutí přizpůsobit se skrovným podmínkám, zvládnou to.

Žena Ryba poslouchá oceán a ten jí vypráví různé věci. I uprostřed města slyší Neptunův příboj, který šeptá jejímu srdci možná víc, než chce slyšet. Nezapomeňte na její narozeniny, na výročí svatby nebo den, kdy jste ji požádal o ruku. Ona nezapomene. Stále vzpomínám na svou přítelkyni Rybu, se kterou jsem chodila do školy. Byla drobná, s dlouhými tmavými vlasy a těmi zvláštními světélky v zelenohnědých očích. Vzala si (kromě několika dalších manželů) fotbalovou hvězdu, byl to naprosto neočekávaný úlet. Vzpomínám si, jak se ho zeptala, proč ji požádal o ruku. Byla zvědavá.

„No,“ řekl, „byla to divná věc, prcku. Vůbec jsem ten den neměl v úmyslu tě požádat o ruku. Byli jsme v parku u jezírka. Holky, které se tam opalovaly, měly z koupání mokré, zplihlé vlasy a vypadaly na lavičce celé zpocené. Tys seděla pod stromem v bílých krajkových šatech a vypadala jsi tak chladná a jiná než ostatní. Vypadala jsi - no, řekl bych, že jsi vypadala jako slečna.“

Toto je rafinované tajemství ženy Ryby. Ať následuje Neptunovo volání jako zbožná jeptiška v klášteře nebo jako smyslná zpěvačka v hlučném nočním baru - je to slečna. Na sto procent.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář